agencja pracy

Agencja pracy Pełczyce zadzwoń 578 503 403

Prasówki

Ludzie z Ukrainy zajmują główne miejsce spośród wszystkich gości, które planują podejmować działalność w Polsce. Z każdym rokiem ich cześć w Polsce rośnie, proporcjonalnie do żądania. Wcześniej Ukraińców częściej brano w rolnictwie, ale z latami wzrasta ich liczebność we całych obszarach rynkowych, przez to niezwykle dużo pracodawców zderzają się z jakimś pytaniem – jak dobrze zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencja pracy Dębno zadzwoń 578 503 403

zamów kuriera Expres poczta

Podstawy do utrzymania obcokrajowca
Ukrainiec, żeby być i pracować w Polsce, musi zawierać albo ważne danie na pobyt, albo ważną wizę. Istnieje 23 rodzaje wiz, tylko 3 spośród nich nie dają podstawy dla wykonywania pracy (pod numerami: 01, 20, 21).

Jeżeli gość nie ma wizy, to wówczas on może ją uruchomić na podstawie rodzaju wizy №05 (na podstawie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) albo №06 (na podstawie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Dzięki prawu od 2018 roku zatrudniać obywateli Ukrainy można według uproszczonej procedurze (na podstawie poinformowania o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi) na 180 dni w układzie jednego roku. Uproszczenie polega na tym, że pan nie powinien podchodzić do oświadczenia dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych (test rynku pracy).

W oświadczeniu obowiązkowo mają być zaznaczone paszportowe dane człowieka, miejsce pracy, stanowisko, zarobki.

Dokumenty dla otwarcia wizy przez cudzoziemca
W relacje z tego, czy wykorzystał cudzoziemiec 180 dni pracy, bądź nie pracodawca może wyrobić dla przyszłego pracownika dwa inne dokumenty:

Jeżeli cudzoziemiec nie odpracował w Polsce 180 dni w ruchu roku – oświadczenie
Można złożyć w powiatowym Urzędzie Pracy czy przez Internet (www.praca.gov.pl). Otrzymany wniosek będzie zaobserwowany w układzie tygodnia. Oprócz oświadczenia niezbędnymi materiałami są:

poinformowanie o niekaralności pracodawcy;
potwierdzenie przelewu opłaty 30 zł;
dokument tożsamości osoby wykonującej działalność ekonomiczną bądź umowę spółki;
kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca – paszporta.
Jeżeli cudzoziemiec odpracował w Polsce 180 dni w ruchu roku – pozwolenie na rzecz typu A
Efekt trzeba złożyć w Urzędzie Wojewódzkim dla wyrobienia rocznej wizy. Wyrobienia tego dowodu trwa dłużej – minimalnie parę miesięcy.

Otrzymał oświadczenie, co znacznie?
Po otrzymaniu oświadczenia lub zezwolenia w urzędzie pracodawca jest zdać jego do pracownika, żeby ten mógł zacząć wizę na podstawie złożonych dokumentów do konsulatu. Agencja pracy Dębno zadzwoń 578 503 403

Kiedy człowiek otworzył wizę i przyszedł na terytorium wykonywania pracy – przed rozpoczęciem działalności trzeba podpisać zgodę z cudzoziemcem (zlecenia lub deklaracja o pracy). Powiatowy Urząd Pracy ma być ogłoszony o rozpoczęciu roli w dniu jej przygotowania. Agencja pracy Dębno zadzwoń 578 503 403

Gdy w sukcesie polskich pracowników, pracodawca powinien zgłosić obcokrajowca do ZUS w układzie jednego tygodnia. Też warto nie zapomnieć odprowadzać składki i podatek dochodowy. Człowiek jest działać dodatkowe działalności – założyć konto w banku, zameldować, wyrobić sobie PESEL. Agencja pracy Dębno zadzwoń 578 503 403

zobacz również Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments